Az, hogy mi a normális viselkedés, gondolkodás, cselekedet, ki határozza meg nekünk? Régen a tanárok, iskola, szülők határolták be a dolgainkat, de amikor felnőtté és elvileg szabaddá válunk, miért kellene követnünk a begyöpösödött és nem is működő dogmákat?
A normalitás ugyanúgy szubjektív dolog, mint a szépség. Lehet, hogy a pékségben dolgozó, kedves hölgy az apukámnak tetszik, nekem meg nem, vagy fordítva. Lehet, hogy én megtalálom valakivel a közös hangot, és nagyon jókat tudunk beszélgetni, amíg a szomszédja esetleg utálatosnak, és taszítónak találja az illetőt. Én pedig nyilvánvalóan sok ember számára ellenszenvesnek és túl határozottnak tűnhetek. És most jön az, hogy nem akarok mindenkinek megfelelni, sőt, én már senkinek sem akarok megfelelni, mert a magam számára úgy vagyok jó, ahogy vagyok, és ezzel meg is alapoztam azt, hogy olyan embereket vonzzak magam köré, akik hasonlóak, mint én.
Az utóbbi hónapokban olyan történet egyik szereplője lettem, amit egy normálisnak vélt ember nem értene, nem fogadná el, és ahol lehet, támadná, és próbálná rám erőltetni a véleményét, hogy amit én csinálok, az nem normális! Megpróbálja beleültetni a bogarat a fülembe, hogy mire figyeljek oda, és szerinte ezt és azt én nem gondoltam végig, és azt feltételezi rólam, hogy negyvenen túl nem ismerem magamat, és a világot annyira, hogy biztonsággal élhessem azt a világomat, amit konkrétan én alkottam magamnak, azért, mert hittem benne.
Megálmodtam magamnak egy világot, és érzelemvilágot és a hitem, meggyőződésem el is vezetett a vágyott lelkiállapotomhoz, de ha a racionális felemmel nézek a történetemre, én is azt mondanám, hogy nem normális. Mások számára nem normális, de az én számomra nagyon is az. Ha Te jól vagy egy a mások számára nem normálisnak vélt dologtól, akkor az dolog, legyen az bármi is, mégis csak normális, mert téged boldoggá tesz, feltölt energiával és önbizalommal.
Azért a helyzet egyáltalán nem vészes, hiszen a normális emberek mellett elég sok nem normális barátom és ismerősöm van, akik szintén hasonló állapotban élnek, és azt mondják, hogy a környezetük meg nem értése csak még erősebbé teszi bennük azt, hogy tök jó dolog nem normálisnak lenni. A normalitás megszül egy halom rossz kapcsolatot és házasságot, rossz gyereknevelést, a nem normálisak pedig mosolyognak reggeltől estig. Akkor most melyik a jobb? Normálisan élni és hangyamód követni a tömeget, ami igazából sehova sem vezet, vagy kialakítani a saját értékeinket és efelé haladni, és élvezni a teremtésünk gyümölcsét?
Köszönöm, ha megosztod 🙂
NoraS